O Nas:

 

 

Egzotyczne ptaki,bujny zielony ogród,

szemrzące kaskady wodne,

dzikie jeziora, wspaniałe lasy...

„Ptasi Ogród” zaprasza!

 

 

***
Żyj w zgodzie z naturą!

Warto szanować piękno otaczającej nas przyrody, gdyż właśnie ona jest naszym najlepszym sprzymierzeńcem w dbaniu o nasze zdrowie. Codziennie korzystamy z tego co oferuje nam natura i pozostajemy z nią w nieustannej harmonii. Dzięki temu wiemy jak ją obłaskawić, przyrządzić i później smakować.

Postanowiliśmy wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom i stworzyliśmy naszą domową markę żywności wprost z "Ptasiego Ogrodu"!


Każdy „Smakołyk..” wyróżnia się niepowtarzalnym smakiem i oryginalnym zapachem. Wszystkie nasze przetwory są przygotowywane własnoręcznie według starych sprawdzonych receptur - bez konserwantów, sztucznych barwników i dodatków smakowych. Przetwarzamy owoce, warzywa i zioła pochodzące z naszego oraz z kilku zaprzyjaźnionych ekologicznych gospodarstw.


Serdecznie zapraszamy i życzymy smacznego!

 

Papryka w miodzie Smalec z Ptasiego Ogrodu Syrop z pędów sosny

***

 

Trochę historii..


Mięcierzyn to mała pałucka wieś położona na Szlaku Piastowskim ok.14 km od Gniezna. Miejsce, w którym można pospacerować w pobliskich lasach, powędkować w jeziorach, poobserwować zwierzynę czy posłuchać śpiewu ptaków.


Gospodarstwo Agroturystyczne "Ptasi Ogród" znajduje się na terenie pełnym zieleni, skalniaków, oczek wodnych i wolier z egzotycznymi ptakami.


Ptaki są naszą największą pasją. To właśnie wielkie zainteresowanie tymi zwierzętami stało się natchnieniem do stworzenia miejsca, w którym ludzie tacy jak my, kochający przyrodę będą mogli zachwycać się nią i odpoczywać w jej towarzystwie.


Wszystko zaczęło się się w 1996 roku. To właśnie wtedy wpadliśmy na pomysł stworzenia ogrodu, w którym będzie można łączyć te dwa pragnienia. Pierwszym krokiem było posadzenie drzewek i krzewów. Skalniaki i fontanny pojawiały się jak spod ziemi i po jakimś czasie ogród zaczynał żyć już własnym życiem. Następnie powstały pokoje dla gości, letnia kuchnia oraz sala, która z utęsknieniem czeka już na biesiady do samego rana.


Kiedy byliśmy już w stanie przyjąć gości, zapewnić im miejsce do spania i pyszne jedzenie, przyszedł czas na rozwinięcie hodowli ptaków. To również nam się udało! „Ptasi Ogród” odezwał się w końcu głosem setek egzotycznych śpiewów i fantastycznych melodii. Teraz w „Ptasim Ogrodzie” znajduje się ich kilkanaście gatunków.Dużą atrakcją są gadające gwarki, ale naszą największą chlubą są szpaki balijskie i z faktu, iż mamy je w swojej hodowli, cieszymy się najbardziej.


Nie tylko przyroda jest naszym atutem. Biesiady przy suto zastawionym (swojskim jadłem oczywiście) stole i kieliszek nalewki to prawdziwa uczta dla podniebienia.


Moglibyśmy bez końca pisać o zaletach tego miejsca, jednak nie widzimy w tym dalszego sensu. Pozostaje nam tylko zaprosić państwa do „Ptasiego Ogrodu”, byście przekonali się sami.

 
Designed by: Lukblue